גזים? לא אצלנו

כמעט כל הורה מכיר את זה - הגזים

כאבי בטן שנגרמים לתינוקות החל מגיל שבוע ועד לסביבות גיל 3 חודשים, כשמערכת העיכול שלהם עדין “בהרצה” ומושפעת מכל שינוי, קטן כגדול , במזון שהם צורכים. הגזים-או בשמם הרופואי קוליק-נגרמים מסיבות מגוונות, בניהן גם בועות האוויר הקטנות שנכנסות אל מערכת העיכול של התינוק יחיד עם המזון שהוא צורך. בועות אלה אינן יודעות להשתחרר בצורתן הטבעית, ולכן גורמות כאבי בטן קשים.
אם התינוק שלך בוכה ללא הפסקה לאחר האכלה בעיקר בשעות הערב והלילה, אם הוא מקשית את גבו לאחור, מאגרף את ידו ומקרב את רגליו אל הבטן- כל אלו סימנים שעלולים להעיד על גזים. אצל חלק מהתינוקות, התופעה תחלוף במהירות יחסית ואצל אחרים היא תימשך זמן רב ותחזור בין האכלה להאכלה

הסיפור של עידו

“כל התקופה הראשונה עם עידו זכורה לי כרצף בכי אחד מתמשך, כשכל האכלה גררה אחריה שעות של בכי קורע לב וחוסר אונים מוחלט. מה לא ניסיתי כדי לעזור לו? טיפות מיוחדות להרגעה שקניתי מרוקח מיוחד, נדנדתי בכל מקצב אפשרי, ניסיתי להחזיק אותו בתנוחת נמר על עץ ועם הגב אליי – זה עזר נקודתית, אבל הגזים לא הניחו לו”, מספרת גלי מרמת השרון, אמא של עידו, שסבל מגזים במשך חצי השנה הראשונה לחייו.
“הבנתי שכל עוד עידו סובל גם אנחנו סובלים, והלילות הארוכים עם הבכי הבלתי פוסק כבר היו בלתי אפשריים. דיברתי עם יצרנית הפורמולה שהוא צורך, בנסיון להבין מה אני עושה לא נכון, אבל גם כשפעלתי לפי הנחיות מדויקות זה לא עזר. הגזים המשיכו. יום אחד כשישבנו בגינה והוא שוב בכה אחרי האכלה, אמא אחרת הבינה מיד שמדובר בגזים (אחוות אמהות שכזו) והמליצה לי לנסות את הבייבי בר, עליו לא שמעתי קודם. אמרה שאצלם זה ממש עשה שינוי מטורף. החלטתי לבדוק את העניין ותהיתי אם המחיר שווה את התמורה. היום, שלושה חודשים אחרי שרכשנו את הבייבי בר לבית שלנו אני יכולה להגיד שזו ההשקעה הכי טובה שעשיתי מאז שעידו נולד”, היא מסכמת.
אמהות ישראליות רבות כבר הבינו שהבייבי בר יכול להפוך את החיים של כל בני הבית להרבה יותר שלווים ופשוטים. המכשיר מאפשר האכלה חכמה תוך הגעה לטמפרטורה אידיאלית ששומרת על הפרוביוטיקה שבפורמולה, דבר שהורים רבים אינם מודעים אליו כשמוסיפים מים בטמפרטורה שגורעת מהערכים התזונתיים שבתמ”ל. לא משנה באיזו פורמולה אתם משתמשים – המכשיר מותאם לכל סוגי הפורמולות הקיימות בארץ, ויודע להתאים את כמות התמ”ל המדויקת לכמות המים – ניתן להגיש לתינוק כל כמות בקפיצות של 10 מ”ל, וכך לחסוך בזבוז של פורמולה יקרה.

הכי חשוב – הבקבוק מוגש לתינוק ללא בועות האוויר הידועות לשמצה – המהוות כאמור את אחד הגורמים המרכזיים לתופעת הגזים. פשוט לוחצים על כפתור, ממתינים 8 שניות והבקבוק המושלם בדרך לתינוק שלך.