כיצד אוכל לדעת שהתינוק שבע?

אין זה סוד שאחת השאלות המעסיקות הורים לתינוקות היא – האם הוא אכל מספיק או האם הוא שבע? הדאגה לעיתים יכולה לרדוף אותנו ואפילו להציע בקבוק או הנקה בכל בכי, כדי שחלילה לא יישאר רעב. הנה כמה סימנים שיעזרו לכם לדעת האם הוא שבע, וכמה תמ”ל צריך לאכול תינוק בכל גיל.

“אני מקווה שהוא אכל מספיק”, “הוא בוכה, אולי הוא רעב”, כן אלה דילמות נפוצות מאוד בקרב הורים לתינוקות, הרי הם לא ממש יכולים לומר לנו האם הם שבעים או בכלל רעבים כי לא שבעו. מובן שקל יותר לעקוב אחר כמויות האוכל כאשר מדובר על תינוקות האוכלים תמ”ל, במיוחד במכשיר בייבי בר המנוהל באמצעות אפליקציה, וזאת ביחס להנקה, הרי אחרי הכל אין סימון על השדיים…

הוא רגוע, סביר להניח שהוא שבע

הסימן הבולט שהתינוק שבע, הוא הרוגע שלו לאחר סיום הארוחה. במידה וניתן להניח אותו בעריסה  והוא לא מראה סימני אי נוחות, סביר להניח שהוא רגוע. עם זאת, חשוב להבין שלתינוקות יש צרכים נוספים מלבד אוכל, ייתכן שהם עייפים, סובלים מגזים או זקוקים להחלפת חיתול.

סימני רעב של התינוק המקדימים לבכי ומעידים על כך שהוא לא אכל מספיק יהיו הסימנים הבאים, ולכן חשוב לשים לב אליהם רגע לפני הבכי, על מנת שיגיע רגוע לארוחה שלו ולא לאחר בכי. הסימנים הם:

  • אי שקט ונוחות
  • הכנסת הידיים לפה
  • הנעת הראש לצדדים בניסיון לחפש בקבוק/שד
  • מציצה של הידיים/האגרופים

הסימנים לכך שהתינוק שבע:

  • סגירת השפתיים
  • הסטת הראש לצד כאשר מגישים בקבוק/שד
  • הוצאת הפטמה מהפה

 

לבדוק את החיתול

עוד דרך יעילה לוודא שהתינוק אכל מספיק היא להציץ בחיתול ולבדוק את היציאות שלו. חשוב להבין שתינוק מגיל לידה ועד 4-5 חודשים אמור לייצר לפחות 5 חיתולים מלאים בשתן מידי יום. דבר נוסף, מומלץ להסתכל על צבע השתן, שכן שתן כהה מעיד על חוסר בנוזלים, הקקי שלו יהיה גמיש יותר ובתדירות נמוכה יותר. עוד דבר, בשבועות הראשונים של התינוק, הוא אמור לעשות כמה פעמים ביום קקי, ולכן עקבו אחרי החיתול.

האם הוא עולה במשקל?

זהו אומנם לא סימן מיידי לכך שהתינוק שבע, אולם עלייה במשקל היא האינדיקציה הכי טובה שהתינוק אוכל טוב. התינוק אמור לעלות במשקל בקצב מהיר, במיוחד בחודשים הראשונים לחייו. בכל מקרה, מומלץ לעקוב אחר התפתחותו בטיפת חלב ולבצע השוואה עם העקומות והאחוזונים השונים המצביעים על עלייה במשקל, כך תוכלו לדעת שהתינוק שלכם אוכל מספיק וכמובן שבע.

לעקוב אחרי הכמויות

אם התינוק אוכל ת”מל, באופן טבעי קל יותר לעקוב אחר ההתפתחות שלו. תוכלו ללכת לפי הנוסחה המוכרת מבחינת כמויות, כלומר הכפלה של משקל התינוק בכמות של 15-180 מ”ל. את התוצאה תחלקו לפי מספר הארוחות שהוא אוכל ביום, כך תדעו שהוא שבע. בכל מקרה, אם תשתמשו בבייבי בר – מכשיר להכנת תמ”ל בלחיצת כפתור, תוכלו לתעד הכל באפליקציה ולעקוב אחר מספר הארוחות שאכל ביום בהתאם להוראות יצרן התמ”ל.

במקרה של תינוק יונק, מובן שלא תוכלו לדעת כמה הוא אכל, אולם חשוב לעקוב אחר מספר הפעמים שינק ביום ואת משך ההנקה וכך לוודא שהוא שבע.

נהנתם? שתפו עם חברים

כתבו תגובה

®Burabi

Burabi הופכים את ההורות לחוויה
עם מגוון מוצרי האכלה חכמים לתינוקות

בורבי ברשתות החברתיות

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקוחות ממליצים

₪2100 או ₪175/חודש למשך 12 חודשים.

שירות לקוחות

חיישני משקל

אשר בודקים את המשקל של הפורמולה כדי שתקבלו את היחס המושלם בין מים לאבקה. כך, תקבלו את אותו הבקבוק בדיוק בכל פעם מחדש.

חיישני מיכל המים

אשר מוודאים שהבייבי בר לא יעבוד כאשר אין מספיק מים להכנת הבקבוק וכי מיכל המים מורכב כראוי.

חיישן בקבוקים

הבייבי בר™ לא יפעל כאשר לא הנחתם בקבוק על מגש הבקבוקים וימנע הפעלה מיותרת ובזבוז פורמולה לחינם.

חיישני טמפרטורה

אשר דואגים שטמפרטורת המים תהיה מדוייקת לפני ערבובם עם הפורמולה. החיישנים מוודאים שהבקבוק שתקבלו יהיו בדיוק בטמפרטורה שיצרן הפורמולה שלכם המליץ עליה.

חיישן מיכל הערבוב

אשר דואג כי הרכבתם כמו שצריך את תעלת הערבוב. הבייבי בר™ לא יפעל כאשר התעלה לא מוכנסת כראוי וימנע הכנה שגויה של פורמולה.

חיישני מיכל האבקה

חיישני מיכל האבקה – אשר מוודאים כי הכנסתם את מיכל האבקה בדיוק כמו שצריך וכי המיכל סגור ומוכן לפעולה. הבייבי בר™ לא יפעל כאשר המיכל לא ממוקם כמו שצריך על מנת למנוע הכנה לא מדוייקת של פורמולה.